GOLENIÓW-INOUJŚCIE (Lubczyna)

NAJBLIŻSZA DATA DZIAŁALNOŚCI PUNKTU W GOLENIOWIE – ———-.

Obecnie obsługujemy grupy zorganizowane – jeśli masz grupę i chcesz płynąć w innym terminie, skontaktuj się z nami. Startujemy przy minimum 5 kajakach.

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Iny, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Rzeka na odcinku Goleniów – Święta (Kamieniska), jest rzeką z małą ilością przeszkód stałych, jednak bobry czuwają, więc na pewno trafimy na jakieś zwalone drzewka. Płyniemy głównie pośród łąk. Ci dla których 16km to za mało, mogą popłynąć dalej przez Dąbie do Lubczyny, zahaczając po drodze o Betonowiec. Prosimy o informację o tym fakcie. Jednak proszę brać pod uwagę warunki pogodowe, szczególnie wiatr. Decyzja ostateczna powinna być podejmowana na przy ujściu Iny do Odry. Do Waszej dyspozycji są kajaki 1 i 2 osobowe, oraz kajaki rodzinne 2+dziecko (max. do 6 lat). Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na metę spływu.

Nasz punkt mobilny umiejscowiony będzie Goleniowie, przy zabytkowym spichlerzu nad rzeką Iną od godziny 10:00 do godziny 10:30. Dojazd w zakresie własnym – można przyjechać pociągiem lub autobusem, dojście około 25 minut. Czekamy na Was w Inoujściu w godzinach 13:00-14:00 oraz Lubczynie na parkingu przy plaży 16:00-17:00. Długość trasy do Inoujścia 16,10km do Lubczyny około 22-23km. Dojazd w zakresie własnym. Z punktów końcowych, nie gwarantujemy transportu uczestników, jednak na pewno przerzucimy z Sowna, 4/5 kierowców do Stargardu lub Lubowa. Jesli nie wyrobimy się jednym kursem powrotnym, koszt przewozu 5,00 kierowca. Istnieje możliwość zabrania na start spływu do 4/5 osób ze Szczecina Dąbie, parkingu sklepu LIDL przy Goleniowskiej, bez dodatkowych opłat. Zakończenie spływu planujemy przy ujściu Iny do Odry – po prawej stronie, brzeg Odry przy ruinkach budynku. Długość trasy 16.10km. W przypadku płynięcia przez Betonowiec do Lubczyny, długość trasy około 23km.

Koszt wypożyczenia kajaka wynosi jedyne 60,00.

JAK SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

 1. Dokonaj rezerwacji kajaka (kajaków), wysyłając zgłoszenie rezerwacyjne na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl . Ważne jest to, aby w tytule mejla zapisać; NAZWISKO GOLENIÓW/INOUJŚCIE/LUBCZYNA – DATA. W treści mejla podajemy informację rezerwacyjną np. „Proszę o rezerwację 3 kajaków, w tym jeden kajak dwuosobowy, jeden kajak rodzinny 2+1 i jeden kajak jednoosobowy. Spływ zaczynamy w Sownie a kończymy w Goleniowie (lub w Bączniki/Łęsku) – prosimy podać tą informację. Osobą kontaktową jest Jan Nowak telefon 501036860”. Dodatkowo należy podać informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1 oraz ilość dzieci, abyśmy zabrali odpowiednią ilość małych kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych.
 2. Poczekaj na naszą odpowiedź potwierdzającą rezerwację, wraz z podaniem informacji odnośnie dokonania przelewu bankowego. Po wykonaniu przelewu, wyślij do nas potwierdzenie. W momencie zaksięgowania wpłaty, wpisujemy na listę rezerwacyjną, na niniejszej stronie.
 3. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego Wikinga, do którego przestrzegania zobowiązujesz się w momencie dokonania wpłaty rezerwacyjnej, zaś na starcie podpisujesz oświadczenie o zapoznaniu się z nim. I ruszacie na kajakową przygodę.

POCZĄTEK SPŁYWU W GOLENIOWIE

KONIEC SPŁYWU UJŚCIE INY DO ODRY

TRASA SPŁYWU:

 1. Most drogowy pod ul. Szczecińską. Za mostem po lewej stronie, przy spichlerzu znajduje się dobre miejsce na wyjście z kajaka, a przy samym brzegu znajduje się bar, za barem znajduje się sklep Netto. Tu zaczynamy nasz spływ. Można się posilić w barze – 0,00
 2. Most drogowy pod ul. Przestrzenną 0.90
 3. Most drogi krajowej S3 – 2.40
 4. Baza postojowa po prawej stronie. Dojazd z Modrzewia – 5.90
 5. Lokalny most drogowy. Po prawej za mostem punkt postojowy – 10.30
 6. Filary starego mostu do Inoujścia – 15.60
 7. ujście do Odry. Wypływamy na Odrę, skręcamy w prawo i po 15-20 metrach łagodny, piaszczysty brzeg. Nieopodal wiata – 16.10
 8. Lubczyna plaża 23,8km

ZASTOSOWANIE MAJĄ NASTĘPUJĄCE TERMINY:

 • do 7 dni przed imprezą, zwracamy całość wpłaconej kwoty, lub przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy z naszej oferty.
 • 3-6 dni przed imprezą, zwracamy do 50% wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do funkcjonowania Punktu. Na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • 1-2 dzień przed i w dniu imprezy nie zwracamy wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do przeprowadzenia wycieczki. W przypadku większej ilości uczestników niż minimalna 4 kajaków, przewidziana w ofercie, na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy z naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • Uczestnik może wskazać osobę/zmiennika, który za nią będzie uczestniczył w imprezie. Rozliczenie za udział w imprezie dokonywane jest pomiędzy Uczestnikiem a Zmiennikiem.
 • W przypadku odwołania imprezy przez Organizatora, uczestnikom zwracane są wszystkie wpłaty na wskazane konto bankowe, lub proponuje się inny termin imprezy.
 • W przypadku przekroczenia limitu uczestników na imprezę, wpłacającemu Uczestnikowi, zwracamy całość wpłaty najbliższym dniu roboczym i nie przysługuje jemu żadne odszkodowania z tego tytułu.
 • Zwrot wpłaty za imprezę oraz odszkodowanie, nie jest należne Uczestnikowi w przypadku przybycia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów poruszania się po szlakach wodnych, nie wykonywania poleceń porządkowych obsługi, z powodu wycofania ze spływu z powodów zdrowotnych przez obsługę wycieczki, służby ratownicze lub medyczne.
 • Odszkodowanie nie jest należne w przypadku nie odbycia się imprezy z powodu braku minimalnej liczby 4 kajaków, oraz z powodu działania siły wyższej (ulewne deszcze, burze itp.)