MOBILNY PUNKT WYPOŻYCZANIA KAJAKÓW W SOWNIE

NAJBLIŻSZA DATA DZIAŁALNOŚCI MOBILNEJ WYPOŻYCZALNI KAJAKÓW W SOWNIE – ——— . Jeśli masz grupę i chcesz płynąć w innym terminie, skontaktuj się z nami. Kolejny punkt będzie działał  ———- .

OBECNIE OBSŁUGUJEMY TYLKO GRUPY ZORGANIZOWANE

Punkt będzie działał przy minimum 5 opłaconych kajakach. Kajak wypożyczany jest wraz z osprzętem oraz jednym workiem wodoodpornym na podręczne rzeczy.

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Iny, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Rzeka na odcinku Sowno – Goleniów, jest rzeką z małą ilością przeszkód stałych, jednak bobry czuwają i wiatr wieje, więc na pewno trafimy na jakieś zwalone drzewka. Do Waszej dyspozycji są kajaki dwuosobowe (tylko1-2 jedynki) oraz kajaki rodzinne 2+dziecko (max. do 6/7 lat). Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na metę spływu.

Dojazd w zakresie własnym. Z punktów końcowych, nie gwarantujemy transportu uczestników, jednak na pewno przerzucimy 4/5 kierowców na miejsce startu. Jeśli nie wyrobimy się jednym kursem powrotnym, koszt przewozu 5,00 kierowca. Istnieje możliwość zabrania na start spływu do 4/5 osób ze Szczecina Dąbie, parkingu sklepu LIDL przy Goleniowskiej, bez dodatkowych opłat.

NASZE PROPOZYCJE SPŁYWÓW W RAMACH PUNKTU:

 1. Sowno most drogowy – Bącznik (Łęsko) most drogowy (miejsce postojowe z wiatą po lewej stronie rzeki). Start w godzinach 10:00-10:30, odbiory kajaków w godzinach 12:30-13:30. Odcinek o długości 10,50 km, czas trasy około 3 godzin. CENA 50,00 ZA KAJAK
 2. Bącznik (Łęsko) – Goleniów Spichlerz. (miejsce postojowe z wiatą po lewej stronie rzeki) – Goleniów Spichlerz. Start w godzinach 13:00-14:00, meta w godzinach 15:00-17:00. Odcinek o długości 10,90km – CENA 50,00 ZA KAJAK
 3. Sowno most drogowy – Goleniów Spichlerz (lewa strona – schodki na nabrzeżu, przy niskim stanie rzeki w Goleniowie dopływamy do końca nabrzeża po lewej stronie i mamy łatwiejsze wyjście z kajaka). Start w godzinach 10:00-10:30, odbiór kajaków w godzinach 15:00-16:30 – trasa o długości 21.40km. CENA 60,00 ZA KAJAK

JAK SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

 1. Dokonaj rezerwacji kajaka (kajaków), wysyłając zgłoszenie rezerwacyjne na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl . Ważne jest to, aby w tytule mejla zapisać; NAZWISKO SOWNO – DATA. W treści mejla podajemy informację rezerwacyjną np. „Proszę o rezerwację 3 kajaków, w tym jeden kajak dwuosobowy, jeden kajak rodzinny 2+1 i jeden kajak jednoosobowy. Spływ zaczynamy w Sownie a kończymy w Goleniowie (lub w Bączniki/Łęsku) – prosimy podać tą informację. Osobą kontaktową jest Jan Nowak telefon 501036860”. Dodatkowo należy podać informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1 oraz ilość dzieci, abyśmy zabrali odpowiednią ilość małych kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych.
 2. Poczekaj na naszą odpowiedź potwierdzającą rezerwację, wraz z podaniem informacji odnośnie dokonania przelewu bankowego. Po wykonaniu przelewu, wyślij do nas potwierdzenie. W momencie zaksięgowania wpłaty, wpisujemy na listę rezerwacyjną, na niniejszej stronie.
 3. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego Wikinga, do którego przestrzegania zobowiązujesz się w momencie dokonania wpłaty rezerwacyjnej, zaś na starcie podpisujesz oświadczenie o zapoznaniu się z nim. I ruszacie na kajakową przygodę.

LISTA REZERWACJI

 1. Czekamy na Twoje zgłoszenie

KAJAKOWA INA – NASZE SPŁYWY. NIEBIESKI STARGARD-SOWNO, CZERWONY SOWNO-BĄCZNIK-GOLENIÓW

TRASA SPŁYWU:

 1. Most lokalnej drogi, po lewej miejscowość Sowno. Wodujemy się pod mostem z lewej strony (betonowe schodki z dojazdu przeciwpożarowego – punkt ujęcia wody). Dojazd asfaltem od strony Sowna, lub zjazd na Sowno z „Chociwelki”. Miejsce startu do Bącznika i Goleniowa oraz mety z Stargardu  – 0,00 km
 2. Polana – 0,20 km
 3. Most drogowy – droga nr 142 Szczecin-Chociwel (obecnie przenioska z powodu remontu mostu) – 0,80 km
 4. Strumiany, dojazd pożarowy nr 20 – 3,50 km
 5. Most drogowy Kliniska Wielkie – Stawno (ŁĘSKO/BĄCZNIK). Za mostem, po lewej stronie wiata i miejsce ogniskowe. Początek szlaku kajakowego „Meandry Iny” Gminy Goleniów. Koniec dla chcących pokonać pierwszy etap, lub początek dla chcących spłynąć do Goleniowa10.50 km
 6. Leśniczówka Łęsko. 100 metrów od brzegu, po lewej stronie znajduje się kwatera myśliwska w Łęsku. Wyjście na brzeg bardzo trudne – 10.70 km
 7. Wiśniówka dopływ – 19,80 km
 8. Most kolejowy linii Szczecin-Świnoujście – 20.00 km
 9. Most drogowy pod ul. Kasprowicza – 20.30 km
 10. Most drogowy pod ul. Andersa – 20.80 km
 11. Strumyk Goleniowski dopływ – 21,20 km
 12. Most drogowy pod ul. Szczecińską. Za mostem po lewej stronie, przy spichlerzu znajduje się dobre miejsce na wyjście z kajaka, a przy samym brzegu znajduje się bar, za barem znajduje się sklep Netto. Tu kończymy nasz spływ21.40 km

Film autorstwa Krzysztofa Matysiaka z Klubu Kniejołaza

ZASTOSOWANIE MAJĄ NASTĘPUJĄCE TERMINY:

 • do 7 dni przed imprezą, zwracamy całość wpłaconej kwoty, lub przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy z naszej oferty.
 • 3-6 dni przed imprezą, zwracamy do 50% wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do funkcjonowania Punktu. Na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • 1-2 dzień przed i w dniu imprezy nie zwracamy wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do przeprowadzenia wycieczki. W przypadku większej ilości uczestników niż minimalna 4 kajaków, przewidziana w ofercie, na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy z naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • Uczestnik może wskazać osobę/zmiennika, który za nią będzie uczestniczył w imprezie. Rozliczenie za udział w imprezie dokonywane jest pomiędzy Uczestnikiem a Zmiennikiem.
 • W przypadku odwołania imprezy przez Organizatora, uczestnikom zwracane są wszystkie wpłaty na wskazane konto bankowe, lub proponuje się inny termin imprezy.
 • W przypadku przekroczenia limitu uczestników na imprezę, wpłacającemu Uczestnikowi, zwracamy całość wpłaty najbliższym dniu roboczym i nie przysługuje jemu żadne odszkodowania z tego tytułu.
 • Zwrot wpłaty za imprezę oraz odszkodowanie, nie jest należne Uczestnikowi w przypadku przybycia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów poruszania się po szlakach wodnych, nie wykonywania poleceń porządkowych obsługi, z powodu wycofania ze spływu z powodów zdrowotnych przez obsługę wycieczki, służby ratownicze lub medyczne.
 • Odszkodowanie nie jest należne w przypadku nie odbycia się imprezy z powodu braku minimalnej liczby 4 kajaków, oraz z powodu działania siły wyższej (ulewne deszcze, burze itp.)